چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2329  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


دیدار مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی

دیدار مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی

دکتر سعید فریور، مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با رضا یعقوب زاده نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در راستای رفع مشکلات بهزیستی استان و شهرستان سلماس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ در این دیدار دکتر فریور با بیان اینکه ۸۸ هزار خانوار با بعد جمعیتی ۴۵۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند، تصریح کرد: با احتساب ۲۱ هزار نفر خانوار مورد تایید کمیسیون‌های پزشکی برای دریافت مستمری، مجموع نفرات تحت پوشش بهزیستی استان به بیش از ۵۵۰ هزار نفر می‌رسد.

 

وی با بیان اینکه علی‌رغم اینکه طی سالهای اخیر مستمری مددجویان افزایش قابل توجهی داشته است اما با افزایش هزینه‌های سرسام آور زندگی، این افزایش مستمری هیچ تاثیر مثبتی در معیشت مددجویان نداشته است، تصریح کرد: با وجود افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان طی سال جاری مبالغ دریافتی توسط مددجویان بسیار ناچیز است.

 

فریور هزینه های درمانی مددجویان را بسیار بیشتر از افراد عادی عنوان کرد و افزود: مستمری ناچیز مدد جویان جوابگویی احتیاجات و هزینه‌های درمانی آنها نیست.

 

مدیرکل بهزیستی استان ادامه داد: بودجه بهزیستی استان محدود است و با افزایش هزینه های خرید تجهیزات، این سازمان جوابگوی تامین مایحتاج مددجویان نیست به طوری که قیمت ویلچر معمولی که سال گذشته ۳۰۰ هزار تومان بود امسال به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش داشته است.

 

فریور بابیان اینکه ۷۰۰ مهد کودک در استان وجود دارد،اظهار کرد: با شیوع کرونا از اسفندماه مهدهای کودک استان تعطیل شدند و با توجه به اینکه اکثر صاحبان این مهدهای کودک، زنان سرپرست خانوار بودند لذا با تعطیلی این واحدها عملاً با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 

 وی با بیان اینکه هیچ استقبالی از وام و تسهیلات مشاغل متضرر از کرونا نمی‌شود، اظهار کرد: کوتاه بودن زمان بازپرداخت و درصد بالای این وام ها همچنین بدون فرصت و تنفس لازم برای بازپرداخت، باعث شده است که صاحبان مشاغل هیچ استقبالی از این وام و تسهیلات نداشته باشند.

 

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه قبل از شیوع کرونا برخی از مددجویان با دستفروشی و کار در برخی از منازل بخشی از هزینه‌های خود را تامین می کردند، ادامه داد: ۹۰ درصد از مددجویان به خاطر کرونا دچار مشکلات اقتصادی شدند.

 

فریور با اشاره به مشکلات بهزیستی شهرستان سلماس نیز از وضعیت نابسامان ساختمان های قدیمی مراکز شهید کریم پور،ساختمان قائم شهرستان گلایه کرد و افزود: اکثر ساختمان های مراکز خدماتی تحت پوشش بهزیستی قدیمی و مربوط به دهه ۶۰ هستند و با وجود صرف هزینه های سالانه بمنظور تعمیرات ساختمان‌ها، عملاً کارآیی نداشته و اکثراً باید تخریب و از نو ساخته شود که نیازمند تامین بودجه است.

 

وی ادامه داد: کمبود و نبود خودرو دولتی ساختمان اورژانس شهرستان و خودروی ون، قدیمی بودن ساختمان معلولان ذهنی قائم سلماس از دیگر مشکلات این مراکز است.

 

فریور از هیات امنای مرکز سالمندان قائم شهرستان خواست با جلب مشارکتهای مردمی برای رفع مشکلات و هزینه های جاری مرکز اقدام کنند و بافروش یکی از دو زمین وقفی هزینه های احداث ساختمان جدید را تامین کنند.

 

همچنین در ادامه یعقوب رضازاده نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خدمت به جامعه معلولان، سالمندان و خانواده های تحت پوشش بهزیستی پاداش الهی و ذخیره آخرت محسوب می شود، افزود: با توجه به افزایش تعداد مددجویان در واحدهای مختلف بهزیستی استان مشکلات متعددی بوجود آمده که نیاز است این مشکلات با هم‌افزایی بین مدیران کل با نمایندگان مجلس رفع شود.

 

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات استان باید در حوزه اشتغال، بهبود معیشت، سلامت‌و بهداشت و توانمندسازی جامعه قوی تر از قبل وارد عمل شوند، تصریح کرد: مهمترین دغدغه نمایندگان رفع مشکلات بخش های مختلف است.

 

رضازاده با اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس طی هفته گذشته تصریح کرد: متاسفانه بودجه های پیشنهادی دولت حبابی است به طوری که با گذشت ۹ ماه از سال فقط ۱۰ درصد از بودجه سال جاری محقق شده است.

 

وی ادامه داد: بودجه تعریف شده توسط دولت با بودجه ابلاغی به بخشها باید همخوانی داشته باشند و عدم این همخوانی باعث انباشت مشکلات و نارضایتی در بخش‌های مختلف خواهد شد.

 

این نماینده خانه ملت بااشاره به مشکلات اقتصادی کشور یادآور شد: متاسفانه در شرایط فعلی تحریم‌ها، محاصره اقتصادی و عدم فروش نفت دولت را با مشکلات اقتصادی و کمبود بودجه مواجه کرده است.

 

وی خاطر نشان کرد: ایران،کشوری غنی و ثروتمند است و با وجود ۳ مرز مشترک با کشورها می‌توانند از این ظرفیت برای درامدزایی بهره مند شود اما متاسفانه این ظرفیت ها مفهوم مانده است.

 

نماینده مردم  سلماس در مجلس یازدهم با اشاره به مشکلات بهزیستی استان گفت: با تمام قوا در جلسات مختلف با وزرا و صحن علنی مجلس و کمیسیون ها از مشکلات کمبود بودجه بهزیستی استان دفاع خواهیم کرد تا مشکلات مددجویان کاهش یابد.

 

رضازاده ادامه داد: برخی مشکلات شهرستان سلماس طی جلساتی در دست بررسی است. سایر مشکلات نیز به صورت مکتوب به مجمع نمایندگان استان اعلام شود تا با همکاری سایر نمایندگان و تعامل بتوانیم بخشی از مشکلات بهزیستی استان و شهرستان سلماس را رفع کنیم.کد خبر:  1555356
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان

[Atorpatdate]
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: