ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 274  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


برگزاری هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی

برگزاری هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی

 هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی در سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و ورفاه اجتماعی استان در شهرستان سلماس برگزار شد.

 در این جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسات پیشین دکتر سعید فریور مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی ضمن قدردانی از فعالیتها و عملکرد بهزیستی سلماس با اشاره به عملکرد حوزه پیشگیری بهزیستی شهرستان گفت: تعداد کودکانی که تحت پوشش برنامه تنبلی چشم سلماس در سال۹۸ معاینه شدند، ۹٠٠٠نفر بود که طی ۵ماهه نخست امسال نیز ۵۰۰۰ کودک معاینه شدند.

وی از شناسایی ۷٠ کودک ارجاعی در خصوص تنبلی چشم در شهرستان خبرداد و بابیان اینکه امسال نیز طی ۳ماهه اول ۳۰ نفر کودک ارجاعی به دلیل تنبلی چشم در شهرستان شناسایی شده است، افزود: طی ۵ ماهه نخست سال ۱۷۱ نفر کودک مبتلا به آمبلیوپی درشهرستان شناسایی شدند

فریور اظهار کرد: طی سال گذشته ۲۸۸۲ نوزاد و شیرخوار و امسال نیز ۱۳۲۱ نوزاد و شیر خوار تحت پوشش برنامه غربالگری شنوایی قرار گرفتند.

 مدیرکل بهزیستی استان بااشاره به برنامه های متنوع بهزیستی برای جامعه هدف گفت: بدلیل شیوع کرونا و تعطیلی ها بسیاری از برنامه های آموزشی خانواده و پیش از ازدواج اجرا نشد که به محض بهبود شرایط و دریافت دستوالعملها در سطح استان اجرا می شوند.

 وی بااشاره به اینکه ۳۹۱ نفر معتاد طی سال گذشته در سلماس بستری شدند، افزود: باوجود محدودیتها و ممنوعیت پذیرش به سبب کرونا، ۷۹ معتاد جدید امسال در این مرکز بستری شدند.

 مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی بااشاره به اقدامات معاونت اشتغال و مسکن این اداره کل در شهرستان گفت: ۱۵۴ مسکن مددجویی بااعتبار صرف شده یک میلیارد و ۴۲۵ میلیون تومان در سلماس تاکنون افتتاح و تحویل جامعه هدف شده که طی سه ماهه امسال نیز ۶ واحد افتتاح شد.

فریور ادامه داد : ۶٠ نفر از جامعه هدف نیز پشت نوبتی هستند که از این تعداد ۴۵ نفر روستایی و مابقی شهری هستند.

وی بااشاره به پرداخت تسهیلات به خانواده های دارای ۲معلول و بیشتر خاطر نشان کرد: ۳۶ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به خانواده های دارای دو معلول و ۶٠ میلیون تومان نیز به خانواده های دو معلول به بالا با همکاری بنیاد مستضعفان، بهزیستی و انجمن خیرین این تسهیلات پرداخت می شود.

مدیرکل بهزیستی استان به مشارکتهای مردمی اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان توسط خیرین سلماسی جمع آوری شد که ۳ماهه نخست امسال نیز ۲۲٠میلیون تومان نیز کمک انجام شد.

 وی بااشاره به فعالیت ۴۶ موسسه فعال در سلماس گفت: طی سال ۹۸، توسط دفتر اشتغال شهرستان، برای ۱۲۹ نفر از جامعه هدف و طی سال جاری نیز برای ۶۱ نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل بهزیستی استان بااشاره به لزوم توجه به اجرای حق ۳درصد استخدامی معلولان در دستگاههای اجرایی و اهمیت پیگیری این موضوع، از فرمانداری خواست تا از محل اعتبارات شهرستانی برای ادامه تعمیرات ساختمان قدیمی مرکز نگهداری سالمندان و معلولان شهرستان اعتباری در راستای کمک به بهسازی این مرکز در نظر بگیرند.

 کد خبر:  1555283
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان

[Atorpatdate]
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: