ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 287  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


افتتاح نخستین خانه امن آذربایجان غربی

افتتاح نخستین خانه امن آذربایجان غربی

 در مراسمی با حضور مدیرکل بهزیستی،مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین شهرستانی نخستین خانه امن استان در ارومیه افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ مدیرکل بهزیستی استان در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته مادر، یکی از اهداف بهزیستی را کاهش آسیبهای اجتماعی دانست و گفت: خانه امن به منظور حمایت و توانمندسازی زنان خشونت دیده فعالیت می کند.

 

سعید فریور با اشاره به اینکه خشونت یکی از مصادیق آسیبهای اجتماعی است افزود: بهزیستی خود را ملزم به حمایت از زنان خشونت دیده می نماید.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز با تقدیر از اهتمام بهزیستی در امر کاهش آسیبهای اجتماعی و راه اندازی خانه امن، ابراز امیدواری نمود تا زنان به جهت نقش تاثیرگذار در سلامت اجتماعی جامعه هیچ گاه مورد خشونت واقع نشوند.

 

شهلا تاجفر ادامه داد: متاسفانه امروز به دلایل مختلف شاهد رشد خشونت علیه زنان و از آنسوی درگیر شدن این قشر مهم در بحث آسیبهای اجتماعی هستیم که وجود مراکزی چون خانه امن می تواند پناه مطمئنی برای آنان باشد.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: تامین محل امن جهت زنان خشونت دیده و فرزندان آنها با درنظر گرفتن محدودیتهای سنی شرعی برای پسران، مداخله در مشکل یا وضعیت فرد خشونت دیده به منظور ارتقای سطح دانش و آگاهی آنها و خانواده هایشان و کمک به درک موقعیت خود در شرایط خشونت زا و بکار گیری شیوه های پیشگیرانه از جمله وظایف خانه امن بشمار می رود که با مشارکت بخش خصوصی و نظارت بهزیستی فعالیت دارد.

 

مهرداد مطلبی با اشاره به ضرورت حمایتهای دولتی و خیرین از این مکان، ارتقای توانمندیهای روانی و اجتماعی زنان خشونت دیده و خانواده هایشان جهت مقابله با مسائل فردی و اجتماعی در شرایط بحرانی از طریق ارائه خدمات تخصصی به موقع،انجام مداخلات تخصصی روانی اجتماعی در اصلاح رفتار مرتکبین خشونت در راستای بازگشت زن خشونت دیده به محیط خانه امن و شناسایی سایر آسیبهای اجتماعی مرتبط با خشونت علیه زنان و مداخله در جهت کنترل و یا رفع آن را از دیگر وظایف خانه امن برشمرد.کد خبر:  1554717
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: