ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 281  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


پیام استاندار آذربایجان غربی بمناسبت روز جهانی معلولان

پیام استاندار آذربایجان غربی بمناسبت روز جهانی معلولان

 استاندار آذربایجان غربی با صدور پیامی ضمن تبریک روز جهانی معلولان بر هم افزایی جمعی در راستای احقاق حق معلولان در چارچوب قانون جامع حمایت تاکید کرد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ در متن پیام محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی آمده است؛
 
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 
حمد و سپاس خداوندی را که به انسان آموخت از محدودیت ‏ها نهراسد بلکه آن را آزمونی برای خودشکوفایی قلمداد نماید. امروز روز جهانی معلولان است، روزی متعلق به عزیزانی که با تلاشی وصف‌ناپذیر، از نارسایی چشمان نابینا، گوش‏های ناشنوا و پاهای ناتوان فراتر رفته‌اند تا اثبات کنند که معلولیت، مانع رشد و کمال نیست.
 
معلولان مصداق بارز باورهای استوارند و دوازدهم آذرماه مصادف با سوم دسامبر «روز جهانی معلولین»، فرصت مغتنمی است تا افکار عمومی متوجه مسائل مرتبط با این قشر بزرگ و تأثیرگذار شده و با پافشاری بر لزوم احیای حقوق اساسی آنان در قالب قانون جامع حمایت و ایجاد فرصت‌های برابر اجتماعی و از همه مهم‌تر استفاده از قابلیت‌های آنان در فعالیت‌های متناسب با شرایط آنها، گامی مهم برای احقاق حقوق شهروندی معلولان بردارد.
 
اکنون باید همه کارگزاران حوزه اجرا تلاش مضاعف نمایند تا شرایط احیاء حقوق افراد معلول را در جامعه فراهم نماید؛ زیرا توانمندسازی این افراد، تنها در بستر جامعه و با مشارکت نهادهای تصمیم‌ساز و بخش‌‏های اجرایی و همچنین مساعدت و همراهی مردم عزیز، امکان‌پذیر است.
 
امروزه تکریم حقوق معلولان، به‌عنوان یک وظیفه بشردوستانه، ارزشی انسانی و جهان‌شمول بوده و ما نیز به تبعیت از اصول عدالت‌محور نظام مقدس جمهوری اسلامی، تلاش می‌کنیم تا با انعکاس مسائل و مطالبات افراد دارای معلولیت در سطح جامعه، به‌نوبه خود، در برابرسازی فرصت‌های اجتماعی برای آنان سهیم باشیم.
 
 معلولان در یک اجتماع انسانی، مصداق عینی دمیدن شور زندگی در کالبد جامعه‌ای هستند که هنوز باوجود افتخارآفرینی‌های بزرگ‌مردانی چون سیامند رحمان‌ها و جان‌فشان‌ها، نتوانسته در برقراری عدالت اجتماعی برای آنان به کمال مطلوب برسد.
 
معلولان عزیز ما، بارها و بارها، علیرغم محدودیت‌های جسمی، با استعانت از قدرت لایزال پروردگار و عزم پولادین، خودباوری و تلاش، امید و تدبیر و اعتقاد قلبی به این مهم که «معلولیت محدودیت نیست»، سرافرازانه در میادین ملی و جهانی در قامت فرزندان دلیر آذربایجان‌غربی و ایران عزیز ظاهرشده و پرچم سه رنگ آن را به اهتزاز درآورده‌اند.
 
با اذعان به اینکه تصویب و ابلاغ قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت در دولت تدبیر و امید و همراهی مجلس محترم گامی بزرگ برای احقاق حق این عزیزان برداشته‌شده است، اما هنوز در وادی اجرا و نظارت، این حق قانون به‌طور کامل در جامعه جاری و ساری نشده و براین باوریم، اجرای درست این قانون و سهم ۳ درصدی معلولین در استخدام‌های دولتی می‌تواند سبب ایجاد بستر مناسب برای نشاط عمومی و عدالت اجتماعی، شود.
 
امروز بیمه توان‌بخشی، مناسب‌سازی، اشتغال متناسب با شرایط، مسکن و اجرای قانون جامع حمایت را از جمله رویکردهای اساسی در استان می‌دانیم که در کنار توجه به اصول مهمی چون پیشگیری از معلولیت‌ها، می‌تواند جامعه‌ای شاد و برابر را فراهم سازد.
امید است با علم و باور به توانمندی و اثربخشی معلولان گران‌قدر، فرصت‌های لازم را برای احقاق حقوق آنان و تسهیل و آماده‌سازی حوزه عمومی جهت ایفای نقش برابر شهروندی برای این مجموعه بزرگ، فراهم آوریم.
 
محمدمهدی شهریاری
استاندار آذربایجان‌غربی


کد خبر:  1554570
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: