ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2227  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در آذربایجان غربی

آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در آذربایجان غربی

  

در مراسمی با حضور معاون امور پیشگیری بهزیستی آذربایجان غربی، طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان ۳ تا ۶ ساله در استان آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ معاون امور پیشگیری بهزیستی استان با اشاره به اینکه تنبلی چشم یک نوع اختلال بینایی است که اگر بموقع تشخیص و درمان نشود فرد را از یک یا دو چشم کم بینا و در نهایت نابینا خواهد کرد گفت: بهترین سن جهت درمان قبل از ۵ سالگی است.

 

پروین محمد پوری افزود: تنبلی چشم شایع ترین علت نقص بینایی یک چشمی در کودکان و نوجوانان و به نوعی مهمترین علت نابینایی در کودکان است.

 

وی گفت: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته امسال کودکان ۳ تا ۶ ساله شهری و روستایی با اولویت روستاهای دور افتاده، صعب العبور و حاشیه شهرها با دستگاه غربالگری یا E چارت معاینه می شوند.

 

معاون امور پیشگیری بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۵۶ هزار و ۲۰۵ کودک ۳ تا ۶ ساله در استان تحت پوشش این طرح کشوری قرار گرفتند افزود: در مرحله اول غربالگری توسط مربیان دوره دیده ۱۴۹ هزار و ۳۱۳ کودک سالم و تعداد ۶ هزار و ۸۹۲ کودک جهت معاینات تخصصی به بینایی سنج و چشم پزشک همکار برنامه ارجاع داده شدند.

 

پروین محمدپوری ادامه داد: از مجموع کودکان ارجاع داده شده به معاینات تخصصی ۳ هزار و ۲۹۹ کودک بیمار شناسایی شدند که از این تعداد آمبلیوپی ۹۹۴، استرابیسم ۱۸۷ کودک، عیوب انکساری ۲ هزار و ۶۰۴ کودک تشخیص داده شد.

 

وی گفت: هزینه های درمانی خانواده های کودکان نیازمند از قبیل کمک هزینه عمل جراحی و خرید عینک با مشارکت خیرین و بهزیستی پرداخت می شود.

 

محمدپوری خاطرنشان کرد: در اجرای این برنامه آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، صدا و سیما، مهدهای کودک، روستا مهدها، مراکز غیردولتی، خیرین و چشم پزشکان بهزیستی را در اجرای این طرح همراهی می کنند.

 کد خبر:  1554496
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: