ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 291  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


بهبود شرایط زندگی نابینایان در گرو اجرای کامل قانون جامع حمایت از معلولان

بهبود شرایط زندگی نابینایان در گرو اجرای کامل قانون جامع حمایت از معلولان

 مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به ابلاغ قانون جامع حمایت از معلولان، بهبود شرایط زندگی نابینایان را در گرو اجرای کامل این قانون دانست و گفت: بهزیستی در این مسیر نیازمند اهتمام و نقش آفرینی دستگاههای مسئول است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ دکتر سعید فریور در مراسم روز جهانی عصای سفید ضمن تبریک این روز، حق دسترسی به آموزش، بهداشت و سلامت،تردد ایمن و مشارکت در فعالیتهای سیاسی و اجتماعی را از مهم ترین مطالبات نابینایان دانست و افزود: امروز این قشر از جامعه به خاطر تبعیض و ناآگاهی از حقوق قانونی خود در اشتغال و مشارکتهای اجتماعی محروم مانده اند.

 

وی گفت: پیام اصلی روز عصای سفید، شنیدن صدای نابینایان و درک مشکلات آنها برای زندگی پویا است.

 

فریور ادامه داد: در حال حاضر 4 هزار و 195 نابینا و کم بینا تحت پوشش بهزیستی هستند که از این تعداد یک هزار و 619 نفر مستمری بگیرند.

 

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به خدمات حمایتی، توانبخشی و آموزشی به نابینایان و کم بینایان تصریح کرد: در حال حاضر 50 کودک نابینا و کم بینا در مرکز توانبخشی کودک تحت درمان و آموزش هستند.

 

وی افزود: از ابتدای امسال نیز 781 قلم وسائل توانبخشی به نابینایان اهدا شده است.

 

دکتر سعید فریور سنجش بینایی کودکان را یکی از برنامه های شاخص بهزیستی در راستای پیشگیری از نابینایی دانست و خاطرنشان کرد: سال گذشته از مجموع 156 هزار و 205 کودکی که تحت سنجش بینایی قرار گرفتند 6 هزار و 892 کودک به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند.

 

در ادامه این مراسم با حضور مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از نابینایان و کم بینایان موفق در عرصه های مختلف قدردانی شد.

 کد خبر:  1554484
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: