ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2184  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


برگزاری کارگاه منطقه ای کاهش آسیب و پیشگیری از ایدز در ارومیه

برگزاری کارگاه منطقه ای کاهش آسیب و پیشگیری از ایدز در ارومیه

کارگاه منطقه ای کاهش آسیب و پیشگیری از ایدز با حضور کارشناسان پیشگیری از ایدز و مراکز کاهش آسیب استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه و اردبیل به مدت سه روز در ارومیه آغاز بکار کرد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ مدیرکل بهزیستی استان در مراسم آغاز بکار این کارگاه ضمن تاکید بر نقش پیشگیری و آموزش در کاهش آسیبهای اجتماعی اظهار کرد: بهزیستی استان علاوه بر بهره مندی از توان کارشناشی و مراکز کاهش آسیب،باشگاه مثبت و ارائه خدمات رفاهی و تغذیه ای برای معتادین و مبتلایان به ایدز معتقدیم که آموزش واحد رکن اساسی در پیشگیری از ایدز بشمار می رود.
 
دکتر سعید فریور گفت: همکاریهای بین بخشی با ارائه الگویی واحد از پیشگیری می تواند در کنترل روند ابتلا به ایدز بسیار موثر باشد.
 
دبیر کمیته نظارت بر اجرای برنامه استراتژیک کنترل ایدز وزارت بهداشت نیز در این کارگاه ضمن تاکید بر رویکرد نوین آموزشی در « اچ آی وی»  و راههای اصلی پیشگیری از اچ ای وی، از بین بردن ویروس های در چرخش و سپس تشخیص و درمان را مهم ترین راه پیشگیری از اچ آی وی دانست.
 
هنگامه نامداری تبار در ادامه نیز یکی شایع ترین خطاها در آموزش پیشگیری از " اچ آی وی" را این دانست که بیان می کنند یک بیماری کشنده است و با این جمله بیماران مبتلا افسرده و پیگیر درمان نمی شوند.
 

وی پایبندی به کانون خانواده عامل پیشگیری است، ایجاد ترس از ایدز برای پیشگیری از رفتارهای پرخطر، پیام های ضد و نقیض در منابع اطلاعاتی مختلف، سخنرانی های تخصصی برای جامعه عمومی،نپذیرفتن بیماران در بخش درمان و تبعات آموزش برای افراد مبتلا را از دیگر خطاهای شایع آموزش پیشگیری از " اچ آی وی" دانست و گفت: اچ آی وی به راحتی قابل کنترل است اما بشرطی که بیماری درست تشریح شود. کد خبر:  1554439
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: