ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2226  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


ارائه خدمات مشاوره به بیش از 27 هزار نفر در آذربایجان غربی

ارائه خدمات مشاوره به بیش از 27 هزار نفر در آذربایجان غربی

 مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی از ارائه خدمات مشاوره به 27 هزار و 689 نفر از طریق مشاوره تلفنی 1480 در سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ دکتر سعید فریور در مراسم گرامیداشت روز روانشناس که با حضور مسئولین و جمعی از روانشناسان شاغل در بهزیستی و نیروی انتظامی استان در ارومیه برگزار شد، مشاوره را مهمترین راهبرد پیشگیرانه از آسیبهای اجتماعی اجتماعی دانست و گفت:  در این راستا دفتر مشاوره با هدف بهبود وضعیت بهداشت روانی افراد جامعه با رویکرد مداخلات درمانی در فرایند مشکلات رفتاری،روانی و اجتماعی مردم و نیز پیشگیری از آسیبهای اجتماعی برنامه ریزی نموده است.

 

وی مشاوره تلفنی دولتی 1480، مشاوره حضوری دولتی و غیردولتی،مداخله و حمایتهای روانی اجتماعی در بلایا و غربالگری اضطراب کودکان 5 و 6 ساله را از جمله برنامه های مشاوره بهزیستی برشمرد.

 

فریور با اشاره به توسعه کمی و کیفی عملکرد دفتر مشاوره در سالهای اخیر تصریح کرد: مراکز مشاوره غیردولتی استان در خلال سالهای 87 تا 96 از 5 مرکز به 81 مرکز رسیده است.

 

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: در سال گذشته 17 هزار و 594 جلسه روان درمانی مشاوره حضوری دولتی و غیردولتی انجام یافته است.

 

دکتر سعید فریور از دیگر رسالتهای دفتر مشاوره و امور روانشناختی را ارتقای سلامت روان و پیشگیری دانست و افزود: از سال 92 تا 96 بیش از 6 هزار کودک غربال شده که یکهزار و 624 کودک خدمات روان درمانی دریافت کردند.

 

وی با تقدیر از زحمات روانشناسان بویژه روانشناسان شاغل در بهزیستی نقش و سهم آنان را در پیشگیری و کنترل آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد برجسته دانست.

 

در ادامه این مراسم با اهدای لوح و هدایایی از برخی روانشناسان شاغل در بهزیستی و نیروی انتظامی تقدیر شد.

 کد خبر:  1554275
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: